Aktualności

 • XLIII Zwyczajna Sesji Rady Gminy Troszyn

 • Wojskowy dyżur informacyjny

 • Wzmocnij Swoje Otoczenie

 • XLII I Zwyczajna Sesji Rady Gminy Troszyn. Transmisja

  XLII I Zwyczajna Sesji Rady Gminy Troszyn 28.09.2023 roku godz. 12:30. Transmisja

   

   

   

 • Wzmocnij Swoje Otoczenie

  Gmina Troszyn ponownie Laureatem w dobrosąsiedzkim konkursie „Wzmocnij Swoje Otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

  Z radością informujemy, iż Gmina Troszyn wzorem lat ubiegłych uczestniczyła w konkursie „ WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE „organizowanym przez @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. i otrzymała grant w wysokości 20 000 zł. W tym roku do dofinansowania wytypowaliśmy projekt pod nazwą „ ROZWÓJ EDUKACJI MUZYCZNEJ W SZKOLE „ . Celem projektu jest : - rozbudowa oferty zajęć muzycznych - wprowadzenie zajęć muzykoterapii - rozwój zdolności muzycznych uczniów - kształcenie młodych talentów wokalnych - rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności uczniów - rozwój zdolności matematycznych i językowych - uświetnianie imprez szkolnych oraz okolicznościowych uroczystości, organizowanych przez Centrum Kultury w Troszynie - integracja i aktywizacja społeczności szkolnej i lokalnej.

  Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy realizowany przez @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury

  społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska Więcej informacji o programie na stronie https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

   

 • Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

  Szanowni Państwo, pragniemy przypomnieć, że Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Ostrołęckim. https://fundacja.togatus.pl/powiat-ostrolecki-2/

  Harmonogram Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego funkcjonuje według poniższego harmonogramu:

  Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, ul. Ks. Dulczewskiego 1A Poniedziałek – piątek 10.00-14.00

  Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego - Centrum Usług Społecznych w Myszyńcu, ul. Plac Wolności 61 Poniedziałek – piątek 10.00-14.00 Numer telefonu, pod którym można umówić termin wizyty prawnej: 731 407 207

 • 800+ od stycznia 2024 r. bez dodatkowych wniosków

  Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego zostanie podniesiona z 500 zł do 800 zł. Wypłaty świadczeń w nowej wysokości będą realizowane od stycznia 2024 r. Świadczenie będzie przysługiwało na każde dziecko, do ukończenia przez nie 18 roku życia. ZUS, który wypłaca to świadczenie, sam zmieni jego wysokość. Dlatego nie trzeba składać dodatkowego wniosku. Nastąpi to automatycznie i obejmie wszystkich, którzy według stanu na 1 stycznia 2024 r. mają prawo do świadczenia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

 • XI Zajazd Szlachecki połączony z Dożynkami Gminnymi

  W niedzielę 3 września w Troszynie odbył się XI Zajazd Szlachecki połączony z Dożynkami Gminnymi. Tegorocznymi gospodarzami dożynek był Wójt Gminy Troszyn Edwin Mierzejewski i Sekretarz Gminy Troszyn Małgorzata Płóciennik a organizatorami imprezy był Urząd Gminy Troszyn wraz z Centrum Kultury w Troszynie i Parafią Św. Bartłomieja w Troszynie. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wiceminister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, włodarze sołectw oraz mieszkańcy Troszyna i okolicznych wiosek. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w parafii pw. św. Bartłomieja, podczas której rolnicy dziękowali  za tegoroczne plony. Po uroczystości w kościele zebrani przemaszerowali w orszaku dożynkowym wraz z wieńcem i chlebem na plac przy centrum kultury, gdzie Wójt Gminy Troszyn dokonał uroczystego otwarcia imprezy –XI Zajazdu Szlacheckiego oraz symbolicznego podzielnia chlebem. Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, degustacja swojskiego jadła przygotowanego przez sołectwa oraz gospodarzy dożynek, występy artystów oraz występy gwiazd m.in. Patrycji Runo, zespołu NEWS oraz MEJK, a to tylko niektóre atrakcje, które były dostępne tego dnia.

   

 • XI ZAJAZD SZLACHECKI W TROSZYNIE DOŻYNKI GMINNE

 • Bitwa regionów

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1701561, odwiedzin dzisiaj: 2

Script logo